DIK:s medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till alla personer på DIK:s kansli och i förbundsstyrelsen. Välkommen att höra av dig.

Telefon till växeln: 08-480 040 00

Förbundsstyrelse

Anna Troberg
Ordförande
Telefon: 08-480 040 04
E-post: anna.troberg@dik.se

Andrea Hofmann
Styrelseledamot
andrea.hofmann@dik.se

Audrey Lebioda
Styrelseledamot
audrey.lebioda@dik.se

Berivan Yildiz
Styrelseledamot
berivan.yildiz@dik.se

Brandon Sekitto
Styrelseledamot
brandon.sekitto@dik.se

Britti Halvarsson
Styrelseledamot
britti.halvarsson@dik.se

Elin Nord
Styrelseledamot
elin.nord@dik.se

Linnea Jahn
Styrelseledamot
linnea.jahn@dik.se

Per Hellström
Styrelseledamot
per.hellstrom@dik.se

Terese Anthin
Styrelseledamot
terese.anthin@dik.se

DIK:s kansli

Chefsgrupp

Helen Hellströmer
VD
Telefon: 08-480 040 50
E-post: helen.hellstromer@dik.se

Joakim Örnstig
Affärschef och Vice VD
Telefon: 08-480 040 20
E-post: joakim.ornstig@dik.se

Magnus Berg
Förhandlingschef
Telefon: 08-480 040 15
E-post: magnus.berg@dik.se

Stina Hamberg (föräldraledig)
Samhällspolitisk chef
Telefon: 08-480 040 41
E-post: stina.hamberg@dik.se

Lotta Hallgren
Ekonomichef
Telefon: 08-480 040 88

E-post: lotta.hallgren@dik.se

Ulrika Månsson 
Chefsassistent
Telefon: 08-480 040 19
E-post: ulrika.mansson@dik.se

Medarbetare kansliet

Britt-Marie Berggren
Handläggare, lokalfacklig service
Telefon: 08-480 040 08

E-post: britt-marie.berggren@dik.se

Camilla Grön
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 32
E-post: camilla.gron@dik.se

Johanna Hektor
Biträdande förhandlingschef
Telefon: 08-480 040 18
E-post: johanna.hektor@dik.se

Per Johansson
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 21
E-post: per.johansson@dik.se

Hans Kyrö
Ombudsman, föreningsutvecklare
Telefon: 08-480 040 35

E-post: hans.kyro@dik.se

Lionel Rieloff
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 17
E-post: lionel.rieloff@dik.se

Elisabet Sjöberg Lilja
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 44
E-post: elisabet.sjoberg.lilja@dik.se

Lars-Erik Svelander
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 67
E-post: lars-erik.svelander@dik.se

Emil Pettersson
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 16
E-post: emil.pettersson@dik.se

Linnea Skagerberg
Ombudsman, Förbundsjurist
Telefon: 08-480 040 06
E-post: linnea.skagerberg@dik.se

Sara Luthander
Chefsjurist
Telefon: 08-480 040 27
E-post: sara.luthander@dik.se

Astrid Borg Carracedo
Gruppledare event, engagemang och utbildning
Telefon: 08-480 040 61 
E-post: astrid.borg.carracedo@dik.se

Josefine Qvarfordt
Engagemangsutvecklare
Telefon: 08-480 040 24
E-post: josefine.qvarfordt@dik.se

Charlotta Rydholm
Utbildningsansvarig
Telefon: 08-480 040 77
E-post: charlotta.rydholm@dik.se

Anders Widlund
Gruppledare marknadsgruppen
Telefon: 08-480 040 90

E-post: anders.widlund@dik.se

Therese Danielsson
Innehållsskribent
Telefon: 08-480 040 59
E-post: therese.danielsson@dik.se

Petter Odevall (föräldraledig)
AD
Telefon: 08-480 040 23
E-mail: petter.odevall@dik.se

Michael Vyöni
Tjänste- och innovationsansvarig
Telefon: 08-480 040 12 
E-post: michael.vyoni@dik.se

Carina Fröberg
Projektledare
Telefon: 08-480 040 07

E-post: carina.froberg@dik.se

Maria Klingemo
Karriärcoach, verksamhetsutvecklare
Telefon: 08-480 040 37

E-post: maria.klingemo@dik.se

Elisabeth Karlsson Westberg
tf Gruppledare medlemsservice, karriärcoach
Telefon: 08-480 040 70

E-post: elisabeth.karlsson.westberg@dik.se

Caroline Kejnemar
Medlemsservice, projektsamordnare
Telefon: 08-480 040 11

E-post: caroline.kejnemar@dik.se

Sophia McCready
Kanslivärd
Telefon: 08-480 040 14
E-post: sophia.mccready@dik.se

Johanna Alm Dahlin
tf Samhällspolitisk chef
Telefon: 08-480 040 13
E-post: johanna.alm.dahlin@dik.se

Mikael Nanfeldt
Utredare
Telefon: 08-480 040 03
E-post: mikael.nanfeldt@dik.se

Robert Stjernberg
PR- och pressansvarig
Telefon: 08-480 040 10
E-post: robert.stjernberg@dik.se