Gå till innehåll

DIK:s medarbetare

Medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till alla personer på DIK:s kansli och i förbundsstyrelsen. Välkommen att höra av dig.

Vet du inte vem du söker? Se kontaktvägar på DIK Direkt! Telefon till växeln: 08-480 040 00 

Förbundsstyrelse

Anna Troberg

Ordförande anna.troberg@dik.se

Andrea Hofmann

Styrelseledamot andrea.hofmann@dik.se

Audrey Lebioda

Styrelseledamot audrey.lebioda@dik.se

Berivan Yildiz

Styrelseledamot

berivan.yildiz@dik.se

Brandon Sekitto

Styrelseledamot brandon.sekitto@dik.se

Britti Halvarsson

Styrelseledamot britti.halvarsson@dik.se

Elin Nord

Styrelseledamot elin.nord@dik.se

Linnea Jahn

Styrelseledamot linnea.jahn@dik.se

Per Hellström

Styrelseledamot per.hellstrom@dik.se

Terese Anthin

Styrelseledamot terese.anthin@dik.se

Valberedning

Valberedning@dik.se. Kontakta DIK Direkt om du vill ha mer information om valberedningen. 

DIK:s kansli

Chefsgrupp

Helen Hellströmer

vd Telefon: 08-480 040 50 E-post: helen.hellstromer@dik.se

Magnus Berg

Förhandlingschef Telefon: 08-480 040 15 E-post: magnus.berg@dik.se

Stina Hamberg

Samhällspolitisk chef Telefon: 08-480 040 41 E-post: stina.hamberg@dik.se

Maria Klingemo

tf Chef förhandlingsavdelningen, karriärcoach Telefon: 08-480 040 37

E-post: maria.klingemo@dik.se

Lotta Hallgren

Ekonomichef Telefon: 08-480 040 88 E-post: lotta.hallgren@dik.se

Ulrika Månsson

  Chefsassistent Telefon: 08-480 040 19 E-post: ulrika.mansson@dik.se

Medarbetare kansliet

Britt-Marie Berggren

Handläggare, lokalfacklig service Telefon: 08-480 040 08  E-post: britt-marie.berggren@dik.se

Camilla Grön

Ombudsman Telefon: 08-480 040 32 E-post: camilla.gron@dik.se

Johanna Hektor

Biträdande förhandlingschef Telefon: 08-480 040 18 E-post: johanna.hektor@dik.se

Per Johansson

Ombudsman Telefon: 08-480 040 21 E-post: per.johansson@dik.se

Hans Kyrö

Ombudsman Telefon: 08-480 040 35 E-post: hans.kyro@dik.se

Lionel Rieloff

Ombudsman Telefon: 08-480 040 17 E-post: lionel.rieloff@dik.se

Elisabet Salas

Ombudsman Telefon: 08-480 040 28 E-post: elisabet.salas@dik.se

Elisabet Sjöberg Lilja

Ombudsman Telefon: 08-480 040 44 E-post: elisabet.sjoberg.lilja@dik.se

Lars-Erik Svelander

Ombudsman Telefon: 08-480 040 67 E-post: lars-erik.svelander@dik.se

Emil Pettersson

Ombudsman, biträdande förbundsjurist Telefon: 08-480 040 16 E-post: emil.pettersson@dik.se

Linnea Skagerberg F

örbundsjurist

Telefon: 08-480 040 06

E-post: linnea.skagerberg@dik.se

Sara Luthander

Chefsjurist Telefon: 08-480 040 27

E-post: sara.luthander@dik.se

Josefine Qvarfordt

Utbildnings- och engagemangsansvarig Telefon: 08-480 040 24 E-post: josefine.qvarfordt@dik.se

Therese Danielsson

Innehållsskribent Telefon: 08-480 040 59 E-post: therese.danielsson@dik.se

Petter Odevall 

(föräldraledig)

AD

Telefon: 08-480 040 23

E-post: petter.odevall@dik.se

Michael Vyöni

Tjänste- och innovationsansvarig Telefon: 08-480 040 12  E-post: michael.vyoni@dik.se

Carina Fröberg

Projektledare Telefon: 08-480 040 07 E-post: carina.froberg@dik.se

Elisabeth Karlsson Westberg

tf Gruppledare medlemsservice, karriärcoach Telefon: 08-480 040 70 E-post: elisabeth.karlsson.westberg@dik.se

Caroline Kejnemar

Medlemsservice, projektsamordnare Telefon: 08-480 040 11

E-post: caroline.kejnemar@dik.se

Johanna Alm Dahlin

Utredare Telefon: 08-480 040 13 E-post: johanna.alm.dahlin@dik.se

Anders Bucht

Utredare, kommunikation och egenföretagare Telefon: 08-480 040 09 E-post: anders.bucht@dik.se

Mikael Nanfeldt

Utredare, kultur och media Telefon: 08-480 040 03 E-post: mikael.nanfeldt@dik.se

Robert Stjernberg

PR- och pressansvarig Telefon: 08-480 040 10 E-post: robert.stjernberg@dik.se