Gå till innehåll

DIK:s medarbetare

Medarbetare

Här hittar du kontaktuppgifter till alla personer på DIK:s kansli och i förbundsstyrelsen. Välkommen att höra av dig.

Vet du inte vem du söker? Se kontaktvägar på DIK Direkt! Telefon till växeln: 08-480 040 00 

Förbundsstyrelse

Anna Troberg
Ordförande
anna.troberg@dik.se

Ewelina Axell
Styrelseledamot
ewelina.axell@dik.se

Maud Almström Blom
Styrelseledamot
maud.almstrom.blom@dik.se

Andrea Hofmann
Styrelseledamot
andrea.hofmann@dik.se

Linnea Jahn
Styrelseledamot
linnea.jahn@dik.se

Emma Jansfors Jihammar
Styrelseledamot
emma.jansfors.jihammar@dik.se

Anna Palm Kåberg
Styrelseledamot
anna.palm.kaberg@dik.se

Audrey Lebioda
Styrelseledamot
audrey.lebioda@dik.se

My Malmeström-Sobelius
Styrelseledamot
my.malmestrom-sobelius@dik.se

Elin Nord
Styrelseledamot
elin.nord@dik.se

Kjell Silver
Styrelseledamot
kjell.silver@dik.se

Valberedning

Valberedning@dik.se. Kontakta DIK Direkt om du vill ha mer information om valberedningen. 

DIK:s kansli

Stab

Johanna Lindell
Vd
Telefon: 08-480 040 50
E-post: johanna.lindell@dik.se

Tamim Alameddine
Förbundssekreterare & påverkansansvarig
Telefon: 08-480 040 20
E-post: tamim.alameddine@dik.se

Förhandling & juridik

Magnus Berg
Förhandlingschef
Telefon: 08-480 040 15
E-post: magnus.berg@dik.se

Britt-Marie Berggren
Handläggare lokalfacklig service
Telefon: 08-480 040 08 
E-post: britt-marie.berggren@dik.se

Camilla Grön
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 32
E-post: camilla.gron@dik.se

Johanna Hektor
Biträdande förhandlingschef
Telefon: 08-480 040 18
E-post: johanna.hektor@dik.se

Emil Pettersson
Ombudsman, biträdande förbundsjurist
Telefon: 08-480 040 16
E-post: emil.pettersson@dik.se

Linnea Skagerberg
Förbundsjurist
Telefon: 08-480 040 06
E-post: linnea.skagerberg@dik.se

Kommunikation & marknad

Hillevi Good
Chef kommunikation & marknad
Telefon: 08-480 040 61
E-post: hillevi.good@dik.se

Johanna Alm Dahlin
Utredningsansvarig (föräldraledig)
Telefon: 08-480 040 13
E-post: johanna.alm.dahlin@dik.se

Anders Bucht
Strategisk projektledare (föräldraledig)
Telefon: 08-480 040 09
E-post: anders.bucht@dik.se

Agnes Kullenmark
Projektledare (vik)
Telefon: 08-480 040 19
E-post: agnes.kullenmark@dik.se

Petter Odevall
Art Director
Telefon: 08-480 040 23
E-post: petter.odevall@dik.se

Veronica Palm
Utredningsansvarig (vik)
Telefon: 08-480 040 07
E-post: veronica.palm@dik.se

Susanne Rossi
Kommunikatör, projektledare
Telefon: 08-480 040 24
E-post: susanne.rossi@dik.se

Veronika Sandmon
Kommunikatör
Telefon: 073-786 07 07
E-post: veronika.sandmon@dik.se

För pressfrågor, kontakta press@dik.se eller 08-480 040 10

Medlemsutveckling

Maria Klingemo
Chef medlemsutveckling
Telefon: 08-480 040 37
E-post: maria.klingemo@dik.se

Catherine Falgén 
Kanslivärd
Telefon: 08-480 040 14
E-post: catherine.falgen@dik.se

Per Johansson
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 21
E-post: per.johansson@dik.se

Caroline Kejnemar
Medlemsservice, projektsamordnare
Telefon: 08-480 040 11
E-post: caroline.kejnemar@dik.se

Hans Kyrö
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 35
E-post: hans.kyro@dik.se

Lionel Rieloff
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 17
E-post: lionel.rieloff@dik.se

Elisabet Salas
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 28
E-post: elisabet.salas@dik.se

Frida Telleborn
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 59
E-post: frida.telleborn@dik.se

Elisabeth Karlsson Westberg
Karriärcoach
Telefon: 08-480 040 70
E-post: elisabeth.karlsson.westberg@dik.se

Marita Wästerfors
Ombudsman
Telefon: 08-480 040 02
E-post: marita.wasterfors@dik.se

Redaktion, Magasin K

Susanne Claesson
Chefredaktör
Telefon: 08-480 040 41
E-post: susanne.claesson@magasink.se

Rebecka Gordan
Reporter
Telefon: 08-480 040 67
E-post: rebecka.gordan@magasink.se